6 podstawowych czynności, aby fryzura ślubna oczarowała gości

Fryzura ślubna, która olśni wszystkich zgromadzonych gości na weselu? Teraz to możliwe 🙂 Jej planowanie to niezwykle ważny element dopełniający całość wizerunku ślubnego idealnej Panny Młodej. Charakterystyczną cechą wymarzonej przez Pannę Młodą fryzury ślubnej jest nie tylko jej piękny, zjawiskowy wygląd, ale również wyjątkowa trwałość.

Trwałość, która musi przetrwać w doskonałym, nienaruszonym stanie nie tylko całą ceremonię ślubną, lecz także pełne zabaw huczne wesele. Jak więc wybrać perfekcyjną fryzurę ślubną oraz o czym należy pamiętać zarówno przed, jak i w dniu ślubu? Na te pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi w przytoczonym przez Nas wpisie poradnikowym 😊

Fryzjer ślubny/Fryzjerka ślubna – kogo wybrać?

Szukając odpowiedniego, rzetelnego fryzjera ślubnego/fryzjerki ślubnej, któremu zlecisz wykonanie swojej ślubnej stylizacji włosów, warto na samym początku zasięgnąć opinii Wedding Planner Kraków, znajomych bądź bliskich przyjaciół oraz członków rodziny, którzy mieli okazje korzystać z usług fryzjera ślubnego/fryzjerki ślubnej lub mogą polecić kogoś konkretnego jako specjalistę, który w dniu Waszego ślubu Was nie zawiedzie. 

Jeśli masz możliwość, aby poprosić kogoś o opinię dotyczącą danego salonu fryzjerskiego, skorzystaj z tej opcji! W końcu to opinie zadowolonych klientów/klientek najlepiej świadczą o tym, czy fryzura wykonana przez fryzjera/fryzjerkę sprostała wymaganiom estetycznym i praktycznym podczas ich ślubu i wesela. 

Warto na samym początku skontaktować się z fryzjerami zajmującymi się fryzurami ślubnymi i których portfolio możesz obejrzeć w Internecie w galerii na stronie salonu fryzjerskiego czy w katalogu dostępnym w głównym salonie. Możecie również przyglądnąć się ich pracy bezpośrednio podczas wizyty w salonie i na tej podstawie ocenić, czy dany fryzjer/fryzjerka budzi Twoje zaufanie i spełnia Twoje oczekiwania czy wymagania.

wedding planner kraków
Paweł Stec - Wedding Photography

Wybór perfekcyjnej fryzury ślubnej

O tym, jak będzie wyglądała Twoja fryzura ślubna warto zacząć myśleć zaraz po wyborze sukni ślubnej, biżuterii ślubnej i dodatków. Stylizacja włosów powinna być spójna z wizerunkiem i musi podkreślać wszystkie atuty Twojej nieskazitelnej urody. Na tym etapie warto jednakże zastanowić się, czy będziesz brać pod uwagę koloryzację włosów (trwałą zmianę koloru włosów, ombre, sombre) lub zmianę ich dotychczasowej długości.  

Idealna fryzura ślubna

  •  dostosowana jest do ogólnej kondycji i struktury włosów oraz ich długości,
  • dopasowana jest do kształtu i rysów Twojej twarzy,
  • podkreśla Twoją nieziemską osobowość,
  • dopasowana jest do fasonu sukni ślubnej,
  • jest elegancka, zmysłowa i niezwykle kobieca,
  • nie przysłania Twojej twarzy ani biżuterii ślubnej.

Jeśli nie jesteś pewna, która fryzura będzie do Ciebie pasowała, możesz wykorzystać prostą symulację stylistyczną korzystając z dostępnego w Internecie wirtualnego stylisty. Tego typu pomoc w stylizacji włosów dostępna jest przez Internet (online), a jedną z ich głównych funkcji jest wsparcie i pomoc użytkowniczkom takiej aplikacji w doborze fryzury ślubnej do kształtu i rysów twarzy. Jedyne, co należy wówczas zrobić, to przesłać swoje zdjęcie portretowe i na jego podstawie będą dobierane odpowiednie stylizacje włosów.

Kiedy już będziecie miały przygotowane propozycje fryzur na ślub, możecie poproś zaufaną osobę, aby oceniła, która kompozycja prezentuje się z Twoim zdjęciem najlepiej i która stylizacja najlepiej odpowiada pozostałym elementom, jak np.: sukni ślubnej, dodatkom itp. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem w trakcie planowania fryzury ślubnej, jest dobór błyskotek, czyli tak zwanych ozdób do włosów. Do wyboru są między innymi: tiary, opaski, spinki, stroiki, wianki, kwiaty.

Wybierając ozdoby do włosów do swojej fryzury pamiętaj, aby nie były one zbyt ciężkie i duże, ponieważ z biegiem czasu i wydarzeń na ślubie czy weselu mogą one zniszczyć całość stylizacji. Ich zadaniem jest akcentowanie, podkreślanie całości, a nie przytłaczanie jej i wyolbrzymianie przez to pozycji Panny Młodej.

Drobne, szczupłe Panie powinny zrezygnować z dużych dodatków na rzecz bardziej subtelnych, delikatnych błyskotek. Natomiast te bardziej postawne będą dobrze prezentowały się w masywniejszych ozdobach, lecz tak jak wszystko to tak i ozdoby do włosów, każda z Panien Młodych wybiera przez swój gust i upodobania.

ozdoby do włosów
Paweł Stec - Wedding Photography

Na kiedy zarezerwować termin wizyty u stylisty?

O wizytę u stylisty należy starać się około 2-3 miesiące przed planowanym dniem ślubu. Jeśli zdecydowałaś się na znanego, dość popularnego, sławnego fryzjera, musisz wziąć pod uwagę to, iż terminy, w których możesz się z nim spotkać mogą być zajęte już na wiele miesięcy przed interesującą Cię datą. Na spotkanie z fryzjerem, który przyjrzy się kondycji Twoich włosów i zleci ewentualne zabiegi pielęgnacyjne, farbowanie czy strzyżenie należy umawiać się wcześniej, aby jeszcze w terminach późniejszych zadbać o zdrową kondycję włosów i przede wszystkim, aby nie pojawiły się nieprzyjemne niespodzianki.

Na spotkanie z swoim fryzjerem/ze swoją fryzjerką zabierz:

·         zdjęcie wybranej przez Ciebie stylizacji,

·         zdjęcie sukni ślubnej,

·         zdjęcie kolczyków i naszyjnika.

Czy próbna fryzura ślubna jest konieczna?

Jesteśmy zdecydowanie na tak! 😊 Dzięki próbnej fryzurze ślubnej będziesz miała pewność, że wybrana przez Ciebie stylizacja będzie prezentowała się wręcz perfekcyjnie, doskonale, a Ty sama będziesz się w niej czuła komfortowo.

Podczas próbnego uczesania fryzjer/fryzjerka ocenia, czy Twoje włosy są podatne na dane formowanie, na dane zabiegi stylistyczne jak np.: loki. Jednocześnie będą oni mogli dobrać odpowiednie kosmetyki do stylizacji czy wzmocnienia struktury włosa. Ponadto, jeśli okaże się, że nie wyglądasz w danej stylizacji dobrze, będziesz miała jeszcze czas na zmianę koncepcji, a co za tym idzie nie wybierzesz źle.

Podczas próbnego uczesania fryzjer/fryzjerka ocenia, czy Twoje włosy są podatne na dane formowanie, na dane zabiegi stylistyczne jak np.: loki. Jednocześnie będą oni mogli dobrać odpowiednie kosmetyki do stylizacji czy wzmocnienia struktury włosa. Ponadto, jeśli okaże się, że nie wyglądasz w danej stylizacji dobrze, będziesz miała jeszcze czas na zmianę koncepcji, a co za tym idzie nie wybierzesz źle.

fryzury ślubne
Fot. Paweł Stec - Wedding Photography

Na wykonanie próbnego uczesania ślubnego zabierz ze sobą: wybraną przez siebie ślubną biżuterię, ozdoby do włosów. Zaplanuj wykonanie fryzury ślubnej tego samego dnia co próbnego makijażu. Dzięki temu będziesz mogła zobaczyć efekt w całości i zdecydować o ewentualnych zmianach czy poprawkach.

Uwaga! Jeśli Twoja ślubna stylizacja przewiduje welon, poinformuj o tym odpowiednie osoby. Ważne jest, aby zostawił on miejsce na łatwe jego wpięcie. Dobrze przymocowany welon nie będzie zasłaniać elementów ozdobnych fryzury (np. kwiatów, wianków, tiar) i wytrzyma do końca wesela (oczepin).

Jak prawidłowo zadbać o włosy przed ślubem?

Jeśli fryzjer/fryzjerka zlecił(a) Ci konkretne zabiegi pielęgnacyjne dla Twoich włosów, aby poprawić ich kondycję, stosuj się ściśle do jego/jej wskazówek. W ostatnim tygodniu przed ślubem nie wprowadzaj nowych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Mogą one wywołać alergię skóry głowy albo spowodować, że włosy będą się zupełnie inaczej układać.

Jeśli fryzjer/fryzjerka nie zaleci inaczej, dzień przed ślubem nie eksperymentuj z maseczkami na włosy czy specjalnymi odżywkami wygładzającymi czy nawilżającymi. Preparaty te mogą utrudnić ułożenie fryzury, przez co fryzjer/fryzjerka nie będzie mogła wykonać idealnej fryzury.

Wykonanie fryzury ślubnej w dniu ślubu

Fryzurę wykonuje się zwykle przed makijażem oraz nałożeniem sukni ślubnej. Jeśli udajesz się do salonu fryzjerskiego, musisz pamiętać o odpowiednim zgraniu czasowym z wizażystką, kosmetyczką, a ewentualne opóźnienia trzeba od razu komunikować.

W przypadku wykonania fryzury ślubnej w warunkach domowych, pamiętaj o zapewnieniu fryzjerowi odpowiednich dla niego warunków do pracy. Zadbaj więc o: przestrzeń wokół fotela lub krzesła Panny Młodej, światło (dzienne lub sztuczne – rozproszone), stolik na przybory i akcesoria fryzjerskie, łatwy dostęp do gniazdka elektrycznego lub przedłużacz.

idealne ozdoby ślubne
Fot. Paweł Stec - Wedding Photography

Czas wykonania

Próbna fryzura ślubna zajmuje od 90 do 120 minut.
Właściwa fryzura ślubna to czas od 60 do 90 minut

Niezbędne akcesoria do włosów przydatne na każdym weselu

Fryzury ślubne wykonywane są w taki sposób, aby jak najdłużej zachowały trwałość i doskonały, zjawiskowy wygląd. Czasami jednak mogą zdarzyć się różne, nieprzewidziane sytuacje, takie jak na przykład: rozplątanie koka, zgubienie spinki itp. Dlatego na wszelki wypadek pamiętaj, aby zabrać ze sobą:

·         dodatkowe spinki do włosów,

·         dodatkowe gumki do włosów,

·         lakier do włosów,

·         grzebień lub małą szczotkę.

Fryzura ślubna – najważniejsze informacje

·         Wybranie właściwego fryzjera/fryzjerki ślubnej.

·         Wybranie idealnej dla siebie fryzury.

·         Zarezerwowanie wolnego terminu na wizytę u fryzjera/fryzjerki ślubnej.

·         Umówienie się na próbną fryzurę ślubną.

Koszt fryzury ślubnej

Właściwa fryzura ślubna to około 200-450 zł.

Koszt fryzury próbnej waha się w granicy od 75 do 150 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *