Pierwszy taniec – TOP 50 polskich i zagranicznych piosenek

Pierwszy taniec w rytm ulubionej piosenki Państwa Młodych powinien być czymś szczególnym, nastawionym na pobudzenie najbardziej skrywanych uczuć i emocji. Wybrana przez Nich piosenka na pierwszy taniec powinna opisywać ich miłość, zaangażowanie w budowanie silnego związku opartego na wzajemnym oddaniu i zaufaniu.

Ślub a także wesele to najważniejsze momenty w życiu każdej Młodej Pary. Planując tak wielką uroczystość (wesele) większość Par Młodych skupia się na najdrobniejszych detalach, takich jak: oprawa muzyczna ślubu i wesela, dekoracje weselne, suknia ślubna czy zaproszenia ślubne. Tradycyjnym elementem każdego wesela niewątpliwie jest wspólny występ na środku sali weselnej Panny oraz Pana Młodego, czyli pierwszy taniec

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Dlaczego więc wybór polskiej piosenki na pierwszy taniec jest niezwykle trudny? Otóż dlatego, że nie wszystkie polskie piosenki na pierwszy  taniec potrafią jednoznacznie opisać słowami to, że miłość potrafi przezwyciężyć wszystkie trudności napotkane na drodze. Piosenka na pierwszy taniec musi zostać należycie wybrana, ponieważ do niej Para Młoda będzie tańczyć i z tą piosenką Para Młoda będzie utożsamiana.

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Jak wyglądają ujęcia z pierwszego tańca na zdjęciach?

Tyle się mówi na temat pierwszego tańca, ale tak naprawdę pierwszy taniec to kluczowa chwila na każdym weselu, gdyż to właśnie dzięki niemu Młoda Para może udowodnić sobie i zgromadzonym na weselu gościom, że uczucie które ich łączy jest głębokie i szczere. Dlatego, aby wybrać odpowiednią piosenkę należy się głęboko zastanowić, ponieważ ten wybór jest bardzo ważny. 

Wybór piosenki na pierwszy taniec oraz odpowiednia choreografia na pierwszy taniec mu towarzysząca to nie lada wyzwanie, lecz niewątpliwie marzeniem każdej Pary Młodej są również i dodatki, które spowodują, że pierwszy taniec będzie spektakularny. Jest to między innymi ciężki dym lub inne dodatki powodujące to, że uroczystość ta staje się zjawiskowym wydarzeniem i olbrzymią atrakcją weselną dla zaproszonych gości.  

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Wykonanie zdjęć ślubnych w trakcie pierwszego tańca jest dużym wyzwaniem dla fotografa ślubnego. Pierwszy taniec musi być spektakularny i wyjątkowy. To od Pary Młodej zależy, jak zostanie on przedstawiony i co należy zrobić, aby ta chwila trwała wiecznie. Dzięki Wedding Planner Kraków Para Młoda musi wiedzieć, że pierwszy taniec to ten moment, kiedy zarówno Pan Młody jak i Pani Młoda muszą wyglądać dostojnie. 

Powinni tańczyć trzymając się ustalonej choreografii bądź ponieść się fantazji. Aby wszystko przebiegało bez zakłóceń Para Młoda powinna podejść do pierwszego tańca na spokojnie i przede wszystkim się nim nie stresować.

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Jaką piosenkę na pierwszy taniec wybrać, aby dać się porwać ukrytej namiętności?

Prawidłowy wybór piosenki na pierwszy taniec nie powinien być spontaniczny. O wyborze piosenki świadczy to, że Para Młoda sama musi wiedzieć, czego oczekuje. Piosenek na pierwszy taniec jest mnóstwo, jednak wybór tej właściwej jest trudny. Mając do wyboru polskie i zagraniczne utwory muzyczne należy pamiętać, że wybranie tej odpowiedniej ciągnie za sobą kolejne wybory. 

Piosenki na pierwszy taniec należy wyszukiwać na kilka miesięcy przed ślubem! Odnalezienie nuty muzycznej, która zindywidualizuje Parę Młodą i łączącą ich miłość to prawdziwy sukces. Decyzja o utworze również powinna przypaść do gustu zaproszonym gościom weselnym. Warto ją także dopasować do charakteru przyjęcia weselnego.

Tradycyjne jak i te nowoczesne wesela coraz częściej skupiają się na polskich piosenkach na pierwszy taniec. Hity polskiej muzyki, których słowa chwytają za serce i rytmiczna muzyka sprawiają, że niemal wszyscy zgromadzeni na sali weselnej goście nie pozostaną w miejscu, tylko ruszą na parkiet. Takie momenty, gdzie cała sala się weseli na długo pozostaną w pamięci uczestników wesela.

Dodatkowo jeżeli na wesela Para Młoda zaangażuje zespół muzyczny czy DJ’a, Młodzi będą mieli przyjemność ze słuchania muzyki na żywo. Takie podejście do oprawy muzycznej wesela daje olbrzymie możliwości na modyfikacje utworów. Przekaz, jaki zawiera każdy utwór jest szczególny i jasny dla wszystkich.   

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Zanim podejmiesz decyzję o piosence na pierwszy taniec wysłuchaj wszystkich ulubionych utworów

Piosenka na pierwszy taniec powinna być romantyczna a zarazem zawierać „pazur”. Piosenka, jaką wybierze Para Młoda winna wiązać w sobie wyjątkowe chwile, wybór tańca również powinien być rozważny. Warto wysłuchać wszystkich utworów, jeśli sprawdzamy jaki taniec pod jaką piosenkę na pierwszy taniec wybrać. 

Piosenka na pierwszy taniec musi być adekwatna do idei wesela. Utwory o niespełnionej miłości i małżeństwach z rozsądku są nie na miejscu. Podkreślając wyjątkowość chwili pierwszego tańca należy skupić się na choreografii i dodatkowej oprawie muzycznej przyjęcia.  

pierwszy taniec
Fotograf ślubny Paweł Stec

Top 50 piosenek na pierwszy taniec – piosenki o magicznej mocy

Znaczna część z Par Młodych próbuje swoich sił w starciu z miksowanymi utworami, które stają się ich wizytówką na pierwszy taniec. Takie utwory mają większe znaczenie dla Par Młodych, ponieważ dzięki nim Para może się wykazać na parkiecie. Lecz oto przed Wami lista 50 piosenek na pierwszy taniec, które na pewno przypadną Wam do gustu.

TOP 50 POLSKICH PIOSENEK NA PIERWSZY TANIEC 

  1. Przetańczyć z Tobą chcę całą noc – T. Szymuś– piosenka, która dzięki swojej głębokiej nucie trafia do serc każdej Pary, nawiązuje do wyjątkowego dnia, w pięknych słowach opowiada ona o magii tańca między dwojgiem zakochanych w sobie ludzi.
  2. A Ty Bądź – The Dziemians – polski utwór nawiązujący do miłości, smutku płynącego z miłości i grzechu zakochania się, utwór wyznający miłość przez proste słowa.

3. Magiczne słowa – Rafał Brzozowski – polska piosenka na pierwszy taniec o miłości, lekka melodia, która wpada w ucho. Przepiękna piosenka o uczuciu, które jest wystawione na próbę, a próba ta powoduje ucieczkę od miłości.

4. Perfect Kołysanka dla nieznajomej – mocna, subtelna ballada z pięknym refrenem, która pozwoli na stworzenie emocjonalnego układu tanecznego, który ma do zaprezentowania Para Młoda.

5. Chcę tu zostać – Farba– słowa powtarzające się w refrenie to silne wyznanie miłości, które z pewnością będzie śpiewane przez Młodych jak i gości.

6. W szczęściu – Jorrgus – świetna kompozycja muzyczna w wykonaniu artysty, który doskonale wie, jak śpiewać o miłości. Jeżeli więc Para Młoda szuka klasycznej miłosnej piosenki, być może to właśnie ona.  

7. Nie zmieniajmy nic – Ewa Farna i Kuba Molęda – kolejny przebój z Hollywood zaadoptowany przez polskich artystów. Pierwotna wersja śpiewana jest przez Demi Lovato i Joe Jonasa. Fajny, energetyczny, radosny, nieco zadziorny tekstowo kawałek, który zdecydowanie przemawia do młodych ludzi.

8. Dumka na dwa serca – Edyta Górniak i Mietek Szcześniak. To znają wszyscy, od dzieciaka, po ciocie-babcie. Wzruszający utwór, doskonały na pierwszy walc. Z racji wolnego tempa, również dla mniej wprawnych na parkiecie. 

9. Sumptuastic Kołysanka wspólnie śpiewane słowa „A ja będę Twym aniołem, Twą radością, smutkiem, żalem, będę gwiazdą na Twym niebie, będę zawsze obok Ciebie” mogą stać się wspaniałym wyznaniem miłości podczas dowolnego tańca.

TOP 50 ZAGRANICZNYCH PIOSENEK NA PIERWSZY TANIEC

10. Never Enough – The Greatest Showman – piosenka opowiada o spełnianiu najskrytszych marzeń, marzeń, które w normalnym świecie nie mają szansy bytu, a które są wielkie. To podniosła piosenka, która musi być dobrze zrozumiana, aby jej odczyt stal się prawidłowy.

11. Love Story – Indila – opowieść o mrocznej miłości, idealnym tańcem do tej melodii okazał by się elegancki walc albo namiętna rumba – dopasowanie choreografii nie powinno sprawić większego problemu.

12. All of me – John Legend – utwór miłosny mówiący o tym, jak bardzo miłość drugiej osoby potrafi uskrzydlać, jest klasyką gatunku. Uznawana przez wielu za najpiękniejszy polski utwór o miłości. Nadaje się do eleganckiego walca angielskiego lub wiedeńskiego, jak i zmysłowej rumby czy tańca użytkowego.

13. Crazy in love – Beyonce feat. JAY Z – Coś nowszego jeśli Para Młoda lubi eksperymentować z muzyką. Muzyczny duet, jaki stworzyła para, którą w życiu prywatnym połączyła miłość jest wręcz genialny. To niesamowicie energetyczny utwór, więc nie tylko Para Młoda się w nim odnajdzie, ale i cała sala ruszy na parkiet! 

14. Just give me a reason – Pink – piękny utwór o dawaniu sobie szansy na miłość, nieziemska poezji z charakterystycznym brzmieniem, idealna do stylu dowolnego. Piosenka mówiąca o tym, że jeśli kogoś kochamy musimy podnosić się po każdej porażce i wytrwale dążyć do przodu.  

15. Love me like you do – Ellie Goulding – piosenka znana z trylogii 50 twarzy Greya, opowiadająca o wielkiej miłości, pożądaniu i niewyobrażalnym uczuciu łączącym dwoje przeznaczonych sobie ludzi.

16, Say You Love Me – Jessie Ware – utwór muzyczny z soulowym brzmieniem, piosenka o miłości, której słucha się z przyjemnością. Jest ona wyjątkowo często wybierana przez Pary Młode, mimo to jest to utwór godny polecenia dla każdej Pary, który wpada w ucho.

17. Bailando – Enrique Iglesias – ten utwór wysłuchiwany jest na weselach od ładnych kilku lat. Ma w sobie coś ciekawego i nietypowego, co skutkuje tym, że wsłuchując się w jego melodię nie jesteśmy w stanie się znudzić. Rytmiczny, pełen magicznej energii utwór Enrique jest wprost stworzony na wesela.

18. Perfect – Ed Sheeran – największy hit wśród piosenek romantycznych, wyjątkowy godny uwagi utwór o skrywanym uczuciu, które w odpowiednim czasie ujrzy światło dzienne. Miłości nie należy się bać, a jedynie bezgranicznie w nią wierzyć.

19. Time of My Life – Bill Medley, Jennifer Warnes – to klasyka muzyki światowej. To zdecydowanie jeden z najbardziej znanych utworów o potędze miłości. Jest idealny na ten najważniejszy dzień w życiu każdej Pary Młodej.

20. Stand By You – Rachel Platten – to historia o prawdziwie zmysłowej miłości, choć coraz rzadziej można ją usłyszeć na weselu. Jak na pierwszy taniec, to ta piosenka w połączeniu z ciekawym układem tanecznym na pewno zrobi na gościach weselnych ogromne wrażenie.

21.  Something – The Beatles – miłosna piosenka na pierwszy taniec, klasyk w wykonaniu wspaniałego zespołu. Piosenka ta wprowadza w romantyczny nastrój i jest przykładem melodii do powolnego tańca. 

22. Purple Rain – Pronce – utwór na pierwszy taniec, który opowiada o byciu z ukochaną osobą, przebój, jakich mało. Dzięki niej Para Młoda może poczuć dokładnie to, co wokalista miał na myśli. 

23. If I Ain’t Got You – Alicia Key – klejnot piosenek na pierwszy taniec. Utwór o miłości, który stawia wszystko z odpowiedniej perspektywy. 

24.  Cuz I Love You – Lizzo – utwór muzyczny z 2019 roku nawiązujący do miłości. Para Młoda wsłuchując się w jej słowa odkrywa magię płynącą z najgorętszego uczucia pod słońcem. 

2 komentarze do “Pierwszy taniec – TOP 50 polskich i zagranicznych piosenek

  1. Bardzo interesujący artykuł. Wielkie dzięki za wyróżnienie tak wzruszających i romantycznych piosenek.

  2. Świetne! Zestawienie polskich i zagranicznych utworów na pierwszy taniec to super pomysł. Na pewno skorzystam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *